Časopis Štěstíčko

Rubriky

Štítky

Archivy

Listopad 2023
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Knižní perly

DVD Tajemství - The Secret

DVD Tajemství - The Secret

Tajemství - The Secret

Tajemství - The Secret

Jak si správně přát

Jak si správně přát

Respektovat a být respektován

Respektovat a být respektován

2012 Zlatá brána otevřena

2012 Zlatá brána otevřena

kniha Radikální odpuštění

Radikální odpuštění

Čtyři dohody

Čtyři dohody

Vyhledávání

Site menu:

Nejnovější příspěvky

Odkazy Štěstíčko

Ostatní

Základní informace

Pluto se stává retrográdním

Přinášíme Vám článek Jima Shera z dubna, protože předchozí publikované zprávy na něj navazují a náš časopis v době publikování ještě neexistoval .-). Je důležitý pro zasazení různých informací do dlouhodobějšího rámce.

2/4/08 – „Pluto se stává retrográdním“

“Zlepšuje se situace doopravdy?“

Ve středu 1. dubna ve 19.25 hod. SELČ stacionární Pluto se z 1° Kozoroha začne pohybovat zpět do Střelce – na jeho poslední setrvání zde na asi 250 let. Oběžná dráha Pluta kolem Slunce trvá dlouho a jeho účinky jsou velmi silné, když působí v horoskopu osoby nebo národa. Je-li planeta stacionární, jako Pluto nyní, je mnohem silnější než normálně. Archetyp přesvědčuje o svém poselství nejsilněji.

Na úrovni národ/světa jsme viděli blížit se ekonomický systém ke kolapsu. Spousta lidí už si neuvědomuje, jak byla před pár týdny situace kritická. Federální rezervní banka (USA) jednala ve snaze zabránit tomu jako nikdy v jejich historii. Doslova zachránily „Bear Stearns“, 5. největší finanční instituci ve státě. Kdyby byly nekonaly, znamenalo by to skutečnou krizi s netušenými souvislostmi. Ale teď, když se situace zlepšuje, je otázkou, zda je tomu tak doopravdy? Před tím, než se na to podíváme astrologicky, můžete si přečíst článek poslaný Kevinem Phillipsem, který analyzuje naši ekonomickou situaci z hlubokého pohledu:
http://www.huffingtonpost.com/kevin-phillips/the-destructive-rise-of-b_b_94351.html
(je to novinový článek s ekonomickým zaměřením – pozn. ZK)

Prozkoumejme co nejupřímněji, co se dělo v minulých 20 letech: pravděpodobné problémy, kterým jsme čelili, a souvislosti, které většina lidí jednoduše nechápe kvůli jejich komplikovanosti… Předchozí hypotékové problémy jsou jen zlomkem hlubších problémů, kterým ještě budeme muset čelit. Ale kdy?

Věřím, že tady se Pluto zapojí.  Podle mnoha astrologů je krátký pobyt Pluta v Kozorohovi jen náhledem na to, co přijde, až se zas vrátí do tohoto znamení na svou 15tiletou pouť. 14.června se ještě znovu vrátí do Střelce, kde setrvá do 27. listopadu 2008. Plutův tranzit Střelcem byl, aspoň z větší části, lehký, svižný, nadnášející, a velmi optimistický. Ohnivost, vášnivost a jistota, že situace dopadne tak, jak byla naplánována, jsou právě těmi charakteristikami, jakými jsme žili od let 1994-95. Nevýhodou je obrovský nárůst náboženského zanícení na všech stranách a ve všech kulturách, nejen v islámském světě… Kozoroh je mnohem realističtější znamení než Střelec. Pluto se vrátí do Střelce na velmi krátkou periodu, vrátíme se k většímu optimismu a pocitu, že jsme úspěšně vykličkovali. (Jen na okraj: mnoho ekonomů v Evropě otevřeně prohlašuje, že USA jsou v krizi, ale že se to celé skrývá, přinejmenším teď. Podívejte se na obrovský nárůst cen jídla a energií, a jaký to má dopad na každého spotřebitele…). Dokonce i experti doufají, že silné aktivity Federální rezervní banky USA budou mít za důsledek návrat k normálu. A celý svět má naději, že finanční zásahy tady v USA budou mít velký dopad na světovou ekonomiku. Globální ekonomika nikdy nebyla pravdivější než je dnes, kdy nikdo nedokáže předpovědět, jak se události vyvinou, pokud se velké problémy přihodí v jedné zemi tak významné, jako jsou USA.

Také, jak jsem uvedl v předchozích článcích, Saturn zahájí na několik let opozici k Uranu 4.listopadu 2008, v den voleb v USA. Jinými slovy: je mnoho vážných ukazatelů požadujících strukturální (Saturn) změny v příštích letech. Možnost krize trvá, ale o čem by to mělo být, je neznámé.

Tato další část je důležitá!:
Pokud by to bylo vše o této věci, rád bych už o tom pomlčel. Bylo toho už dost pro mnoho z nás, abychom z toho vytušili, že je cosi kritického na obzoru. Astrologie skutečně neříká nic, co tu ještě nebylo. Ale vyslovuji to nyní, jelikož se Pluto pohybuje retrográdně, z 2 důležitých příčin:
I. Co jsem tu vyslovil, se odehrává pouze v jistých podmínkách ve světě. Každý tím bude ovlivněn na určitém stupni, a my jako individuality máme schopnosti, které společnost nemá. Zaprvé, jako jedinci můžeme reagovat nezávisle na druhých. Můžeme se naučit nezamotat se do negativních emocí, které často nastanou po velkých krizích. Pesimismus, strach, pochyby, vztek, pocit zmaru – to jsou všechno emoce, které mohou narůst, když se podmínky stanou obtížnými. Jsme svobodní nepoddat se tomu.

II. Nadcházející tranzity, zvláště ty v r. 2010, jsou PRO něco. Nejsou příčinou utrpení a problémů. Půjde o čas, kdy staré struktury umírají a to znamená, že jednotlivci se stávají svobodnějšími, aby vytvořili nové. Bude existovat potřeba a tak budou i šance. Šance pro obrovskou tvořivost, která může být vzrušující stejně jako podnětná a náročná. Bude třeba otevřít se, připravit pro setkání se se vším, co nám přijde do cesty. To je to, proč jsou tyto tranzity pro nás aktuálně dobrými. Občasné otřesy jsou velmi potřebné a nakonec opravdu pro nás dobré.

Připravujeme se pro to učením se, jak zůstat pozitivními, když ostatní kolem nás nejsou. Je dobré učit se vnímat i z jiného pohledu, protože jsou v našem každodenním životě důvody, abychom se zastavili u našeho rozpoložení nebo emocí, aniž bychom byli chyceni negativními emocemi druhých. Můžeme teď začít uvažovat o způsobech, kterými můžeme zvětšit naši kreativitu a tvořit s takovými myšlenkami plnými šancí, zatímco jiní vidí záhubu a beznaděj.
To je smysl tohoto článku. Doufám, že nebude mít účinky záhuby a beznaděje… Pokud se to děje, pak lituji. Ale nejsem první člověk nebo astrolog, kdo hovoří o těchto věcech. Není tedy lepší jít do této časové periody s očima doširoka otevřenýma??! Může to být čas, kdy lidé budou potřebovat učit se více vztahům jednoho k druhému, a vzhledem ke stupni, kdy moderní technologie vytvořila takovou izolaci pro tolik z nás, to samo může tvořit vítanou změnu. Lidi potřebují lidi!! Pořádný základ, že?

Tímto vám přeji přijetí nových šancí.
Vše nejlepší,
Váš Jim  Sher
http://www.sherastrology.com

(Překlad: Ing. Zuzana Křivohlávková)

Napište komentář