Časopis Štěstíčko

Rubriky

Štítky

Archivy

Červen 2023
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Knižní perly

DVD Tajemství - The Secret

DVD Tajemství - The Secret

Tajemství - The Secret

Tajemství - The Secret

Jak si správně přát

Jak si správně přát

Respektovat a být respektován

Respektovat a být respektován

2012 Zlatá brána otevřena

2012 Zlatá brána otevřena

kniha Radikální odpuštění

Radikální odpuštění

Čtyři dohody

Čtyři dohody

Vyhledávání

Site menu:

Nejnovější příspěvky

Odkazy Štěstíčko

Ostatní

Základní informace

Pluto a Venuše a dále o doslova žhavých letních tranzitech

Pluto a Venuše a dále o doslova žhavých letních tranzitech (Jim Sher 4.4. 2010)

Jednou z věcí, po kterých astrolog pátrá při objevování krátkodobých témat, je změna směru pohybu planety. Na pár dní či týdnů je tato planeta stacionární či aspoň téměř bez pohybu. Důsledkem toho je zesílení charakteru tohoto planetárního vlivu na lidské chování. Tento týden se Pluto stává stacionárním, a zvlášť v úterý 6.dubna nás bude ovlivňovat více než je obvyklé. Též je Venuše v trigonu na Pluta (hladký a harmonický aspekt), tak se podívejme, jak by to mohlo vypadat. Pluto zesiluje vše, čeho se dotkne, a Venuše zas vládne lásce, vztahům a hodnotám, financím a penězům. Venuše je navíc v Býku, ve kterém je vládcem, a Pluto je v Kozorohovi, takže tyto dvě planety jsou v zemských znameních, zaměřují naši pozornost na hmotné a praktické věci. Malý příklad ode mě: zamýšlím si koupit skutečně kvalitní mixér, protože jsem v procesu změn (Pluto) mé výživy a chci do mého nového způsobu stravování přidat šťávy. Jinak by se to také mohlo manifestovat tak, že může být pro člověka snazší získat půjčku či financování na to, co chce. Věci jsou zralé pro vyjevení se toho, co může pro nás znamenat poměrně harmonické změny. Pluto vládne mnoha formám transformace, jak fyzické tak psychické, takže se můžete dočkat například nákupu něčeho co chcete, nebo dostat dobrou půjčku, může to být pro takovéto záležitosti dobrý čas.

O záležitostech lásky

Pluto a Venuše jsou coby planetární pár obvykle popsáni jako ´silně přitažlivý´. Jistě to tak může být, ale také to může až ´fatálně silná přitažlivost´. Plutonická je změna věcí na černo/bílo či situace vše nebo nic, což může vést k velmi negativním emocionálním stavům. To ale nemusí být vždy. Ve chvíli, kdy se rozhodneme vstoupit do našeho vlastního ´podsvětí´ a uvědomit si své předpoklady i své utkvělé představy, nás Pluto mění z bytostí jednoduše čímsi posedlých v bytosti s potenciálem velmi hlubokým a transformativním. Současný tranzit je pravděpodobně příliš krátký na teoreticky předpokládaný účinek, ale upozorní na možnosti velkých šancí pro vývoj. Nejlepší je vždy podívat se co nejhlouběji, když je zážitek tak intenzivní, nemůžeme myslet na nic jiného. Tím se představa realizuje. Pokud odhalíme jeho charakter, může to uvolnit bloky naší Životní síly. Jinak se lze na Pluto dívat jako na velkou sílu uvolňující faleš a neautentičnosti. To nastane, když přestaneme udržovat projekce. To také znamená, že někdo začne opravdu vidět souvislosti ve vztahu s jinou osobou. Naše vlastní projekce nás blokují od jasného vidění toho, koho milujeme. Pluto nám může pomáhat v tvorbě skutečných vztahů; když máme vůli projekce vidět, uvolníme je. Konečně, ´Plutonický proces´ likviduje krunýř, který většinu z nás uvěznil.

Kardinální T-kvadratura tohoto léta

Ačkoli o ní ještě napíši více, až bude přesnější, může nám začít pomáhat přijímat poznámky k tomu, co přijde začátkem tohoto léta. Tento velmi těžký tranzit poběží od června do září 2010, a znovu ještě počátkem r. 2011. Jde o vyrovnaný kvadrát Pluta na opozici Jupiter/Uran (spolu v konjunkci) a Saturn. Tento typ tranzitu byl naposledy v r. 1931. Pravděpodobně ovlivní náš finanční systém, zvláště mamutí banky a problémy vytvořené naším obrovským dluhem. Ale také nás to donutí podívat se na základní napětí mezi polaritami Berana a Vah. Tato polarita je dvěma stranami téže mince, může být popsána i jako já-druzí, já první-my první, mé potřeby- naše potřeby, atd.
Beran je archetypálním znamením individua s dobrodružným, riskujícím a podnikavým duchem, který vyhledává všechny příležitosti k vyjádření své dynamičnosti a spontaneity. Nenávidí, když se cítí blokován či v protikladu ke svým pokusům dělat co chce, kdy to chce a kde to chce. Je to průzkumník vyhledávající neznámé oblasti a nalézající se prostřednictvím nutnosti čelit skutečné výzvě.
Váhy, s jejich opačnou polaritou, touží po vztahu, estetice a jemnosti, úžasných a skvělých umění, po spojení a partnerství s jinou osobou. Váhy jsou archetypálním principem justice, soudnictví, správnosti, rovnováhy, i hledáním vyřešení vztahových či sociálních problémů.
Tato opozice je výzvou pro tuto společnost, a to již stavem věcí jako takových. Opozice mohou dát lidi či národy dohromady, ale řešení následuje pouze po předchozím napětí z již vytvořených konfliktů. Jednotlivci mohou úkol přijmout docela snadno a ochotně, ale národy obvykle procházejí mnohem obtížnějším procesem, protože počáteční stadia tranzitu vyvolávají větší protichůdnosti. Smyslem toho je umožnit každému, aby si uvědomil problémové rozpory. Nastane-li opravdová rozmluva, diskuse a debata, pak se objeví tvořivá řešení, která by ani jedna strana sama nenalezla. Není-li žádný pokus podívat se na situaci z opačné strany, pak bude výsledkem pat, frustrace, zloba a hněv. Není to právě současný stav věcí v našem politickém systému?
Budu to v příštích měsících sledovat a komentovat mnohem více a doufám, že vy na to navážete. Mohly by to být velmi zajímavé časy, které se blíží.
Chci dodat čtenářům odvahu reagovat na článek, který právě čtete. Budu se snažit odpovídat na vaše otázky a komentáře jak jen budu moci… (Opět výzva k reagování vč. názorů nesouhlasných – s tím že to je taky velkou opoziční hodnotou…)…

Váš Jim Sher

http://www.sherastrology.com/

převzato z www.milosmatula.cz

(překlad: Ing.Zuzana Křivohlávková)

Napište komentář